Hanácké Benátky 2013

V sobotu 8. června 2013 pořádáme v Litovli již jedenáctý ročník celoměstské akce Hanácké Benátky. V letošním roce jsme pro vás připravili na hlavní scéně na náměstí Přemysla Otakara hudební skupiny Olympic, Polemic, Wohnout, Mňága a Žďorp, Pub Animals, Iné Kafe, Kelt Grass Band, zpěvačku Olgu Lounovou s kapelou a jako novinku módní přehlídku Luďka Hanáka z Mohelnice. Na vedlejší scéně potom vystoupí Hanačka a Hanácká môzeka, roztleskávačky, mažoretky Linetballs, taneční kroužky DDM Litovel a taneční soubor Caramba. Pro děti i dospělé bude připraven bohatý doprovodný program v Parku Míru a před muzeem. Zde můžete navštívit Farmářské trhy, zábavná stanoviště pro děti s balančními deskami, foukadly, kuličkovými bludišti a tricoursem, dále je připraveno Slackline – provazochodectví po kurtně a Orientální stanoviště s ukázkami tanců a oblečení. S jarmarečními pohádkami O Všudybylovi a Syndibádovi vystoupí Divadlo Studna, které pozve i k vlastnoruční výrobě loutek. Chybět nebude již tradiční „Jungmanka pro Litovel“, zpřístupněna bude radniční věž a kaple sv. Jiří, Muzeum Litovel a Výstavní síň MK Litovel. Tradičně budou probíhat projížďky na pramicích pod náměstím a chybět nebude ohňostroj.  Tohle všechno a ještě mnohem víc můžete navštívit 8. června od 10 hodin. Vstupné v předprodeji 150 Kč, děti 4 – 10 let 50Kč, děti do 3 let zdarma, ZTP/P a doprovod 50 Kč. Vstupné na místě s příplatkem +50Kč. Veškeré atrakce pro děti jsou ZDARMA!

OHŇOSTROJ 2013


OLGA LOUNOVÁ s kapelou
olga_lounovaČeská zpěvačka, herečka a moderátorka. Po ukončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

V současné době se věnuje hlavně vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech. Olgu proslavila jedna z nejúspěšnějších českých skladeb posledních deseti let „LÁSKA V HOUSCE“, kterou nazpívala s Xindlem X a jedna z hlavních rolí – Patricie – v seriálu Ošklivka Katka. Od prosince se objevuje v populárním seriálu České televize – Vyprávěj. V minulých letech byla několikrát nominována na OBJEV ROKU.

Ve volném čase se věnuje malým sourozencům, jízdě na koni a aktivní účasti na charitativních akcích. Vedle desítek vystoupení na samostatných akcích a profesionálním angažmá na muzikálové scéně se Olga ve své muzikantské historii věnovala několika zásadním skupinám. Vystupovala s kapelou Modré houpačky a Calathea, s tou na festivalech v Chorvatsku a Německu a založila vlastní skupinu Blind Angie.

www.olgalounova.cz


POLEMIC

polemic Polemic je osmičlenná slovenská hudební skupina, která vznikla v roce 1989 v Bratislavě. Patří mezi přední slovenské skupiny hrající styly ska a reggae. Během svého více jak dvacetiletého působení koncertovali v Polsku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Chorvatsku i Anglii. Skupina se dokonce vydala sbírat inspiraci do rodiště ska a reggae na Jamajku. Předskakovali kapelám SKA-P, Persiana Jones, The Real McKenzies, Yellow Umbrella nebo The Locos.

Polemic patří k nejvýraznějším představitelům ska široko daleko ve střední Evropě. Ska urazilo od dob svých jamajských počátků dalekou cestu. Tenhle specifický hudební žánr vznikl počátkem šedesátých let fúzí calypsa, karibského menta a různých dalších hudebních žánru, které na Jamajku importovaly americké rozhlasové vysílačky. Původní rozverně taneční muziku postupně vystřídalo volnější rocksteady a nakonec pomalé a sociálně kritické reggae. Největší výhodou Polemicu je autentičnost, ať hrají uhánějící ska nebo líně se převalující reggae, je jasné, že mají tyto styly hluboko pod kůží. Samozřejmost a plynulost, se kterou přehazují rychlosti mezi pádícím punk-ska a rozvolněným reggae, je strhující. Skupina hraje ve složení: Peter Opet – trumpeta, Braňo Bajza – zpěv, kytara, Peter Huraj – saxofon, Michal Novácky – kytara, Peter Šandor – klávesy, Miroslav Baričič – baskytara, Ľubomír Horák – trombón, Andrej Juráš – bicí.

www.polemic.sk


OLYMPIC

olympicJeště před tím, než se kapela začala jmenovat Olympic, nesla název Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret). Překřtěna byla svým prvním manažerem Josefem Smetákem podle klubu ve Spálené ulici: Olympik – s malou změnou na konci. Česká rocková, legendární skupina byla založena roku 1962 především jako doprovodná kapela zpěváků Josefa Laufera, Pavla Bobka, Mikiho Volka, Nadi Urbánkové, Yvonne Přenosilové a mnohých dalších. Skupina se osamostatnila roku 1965 a nastává její úspěšné období s hity Dej mi víc své lásky, Želva a Pták Rosomák.

Kapela prošla mnoha změnami ve svém obsazení a baskytaristou Olympicu byl dva roky i Jiří Korn.

Olympic zažíval během svého působení mnoho období. Střídala se léta, kdy fanoušci ztráceli o hudbu zájem a naopak, kdy skupina vyprodávala všechny své koncerty.

Po roce 2000 se dostávají až do USA a Kanady, kde mají naplánované turné, které je pro velký úspěch prodlužováno. Opět se umisťují na předních příčkách ankety Zlatý slavík. Od roku 1986 hraje skupina ve složení Petr Janda – kytara, zpěv, Milan Broum – baskytara, Milan „Ferda“ Peroutka – bicí nástroje a Jiří Valenta – klávesové nástroje. V roce 2012 Olympic slaví padesát let od svého založení, k tomuto výročí jede na turné, které je vždy vyprodané. I přes velkou ztrátu, kterou kapela nečekaně utrpěla, bude dál vystupovat a koncerty odehraje s hostujícím bubeníkem.

www.bestia.cz/olympic/cs/


MÓDNÍ PŘEHLÍDKA LUĎKA HANÁKA

modni_prehlidka_ludka_hanakaJiž 18 let patří Luděk mezi naše nejúspěšnější módní návrháře. Má za sebou stovky módních přehlídek a prestižních společenských akcí po celé ČR. Například MISS České republiky, Českou MISS, MISS Desetiletí, Slovenskou MISS University a další. Již 7. rokem je dvorním návrhářem republikové a celosvětové soutěže MISS PRINCES OF THE WORLD, kde obléká více než 40 vítězek evropských a světových soutěží krásy dívek od 15 do 23 let. Jeho rukopisem, jenž se zrcadlí v jeho tvorbě, je ženskost. Proto si jeho modely vybírají nejen známé osobnosti, ale i finalistky na tuzemské a různé celosvětové soutěže krásy, kde reprezentují ČR – Malajsie, Indie, Japonsko, Jižní Korea, Čína, USA, Tunis, Ghana a další. A se kterými spolupracuje i na dalších projektech, např. při focení kalendářů. 2x ročně pořádá autorské módní přehlídky „TOP STYL“ v Mohelnici, na kterých představuje své nové kolekce, které prodává pod svou značkou LUDĚK HANÁK ORIGINAL DESIGN v Boutique Style v Mohelnici.

www.ludekhanak.com


MŇÁGA A ŽĎORP

mnaga_a_zdorpMňága a Žďorp je česká hudební skupina zastupující žánr alternativní rock, která se formovala již od roku 1983.

Pochází z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro kapely). Často se měnilo složení. Z počátku vystupovala pod názvem Slepé střevo, členové Mňágy současně působili i v jiných kapelách (Velký plytkoš, Happyend). Tyto kapely však zanikají a od roku 1987 se již hovoří jen o skupině Mňága a Žďorp.
Do povědomí posluchačů se dostala Mňága především hitem Hodinový hotel, který je skladbou na prvním albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez.
V roce 2010 vydali live koncertní DVD s názvem On stage, za které obdrželi cenu za Třetí místo v hlasování fanoušků v anketě Žebřík 2010.
V loňském roce oslavila kapela 25 let od svého vzniku a při té příležitosti vydala album „Dáreček“, které obsahuje 30 písniček Mňágy, hraných skupinami i jednotlivci českého a slovenského mainstreamu i undergroundu. Kapela hraje ve složení: Petr Fiala – zpěv, kytara, Petr Nekuža – basová kytara, zpěv, Martin Knor – kytara, mandolína, Jaromír Mikel – kytara, zpěv, Jiří Tibitanzl – saxofon, klávesy, perkuse, zpěv a Pavel Koudelka – bicí, zpěv.

www.mnaga.cz


PUB ANIMALS

pub_animalsPub Animals je česká 8 členná ska/reggae skupina, která vznikla roku 2006 v Českém Krumlově a založit se ji rozhodla parta spolužáků z tamního gymnázia. Prosadili se v Česko – Slovenské části prestižní soutěže European Reggae Contest, kde skončili na druhém místě a na základě tohoto byli pozvání do Španělska na jeden z největších světových festivalů Rototom Sunsplash.
Necelý rok poté přichází další úspěch v podobě žánrového Anděla v kategorii Ska & Reggae za album Safar-i.
Během několika let rozšířili svůj styl o reggae, rocksteady i soul, takže ska už není dominantním. I přesto, že jsou mladí, zvládají tyto styly s velkou lehkostí a elegancí. Pub Animals pravidelně vystupují na našem nejprestižnějším festivalu hudby Mighty Sounds. Koncertují po celé republice a pozvolna se začínají prosazovat i v zahraničí.
Vystupují ve složení: Pavel Podruh – zpěv, Jan Novotný – kytara, Štěpán Hebík – zpěv, trombón, Jakub Hebík – bicí, Jan Hlaváč – trumpeta, Martin Laštovka – baskytara, Adam Glowacz – klávesy, Josef Svoboda – saxofon.

www.facebook.com/Pub-Animals-40849037435/


INÉ KAFE

ine_kafeTato slovenská punkrocková hudební skupina byla založena v roce 1995. Během  svých začátků se v kapele vystřídala spousta hudebníků, než v roce 2000 dostává celkem ucelenou podobu. Největší úspěch kapele přináší písnička Ráno, která prorazila i do českých radií a držela se dlouho na předních příčkách hitparád. Přichází úspěšné cd Príbeh a klip k písni Ružová záhrada. Iné Kafe získává nejrůznější ocenění a dostává se čím dál častěji na přední příčky hitparád, koncertuje společně se skupinou Kabát. Po úspěšném období přichází rok 2006, kdy frontman kapely Vratko Rohoň oznamuje, že končí a chce se věnovat svému povolání dopravního pilota. Ostatní bez něj odmítají v hraní pokračovat a tak nastává posledních pár rozlučkových koncertů, které mají nečekaně vysokou návštěvnost.

O kapelu je stále velký zájem a tak se v roce 2010 dává Iné Kafe opět dohromady a začíná koncertovat. Ve stejném roce kapela vydává dvoj-cd Najlepších 15 rockov, na kterých je výběr nejhranějších písní. Z původního úmyslu hrát pouze několik koncertů ročně postupně sešlo a dnes hraje Iné Kafe opět na celý úvazek a to ve složení: Vratko Rohoň – zpěv, kytara, Peter Fóra – baskytara, Jano Rozbora – bicí a Roman Hulin – kytara.

www.inekafe.sk


WOHNOUT

wohnoutVznikli na pražských Vinohradech jako studentská kapela, která ovšem nehrála příliš dlouho a její členové se vydali každý svou cestou. Myšlenka o znovu založení ovšem přetrvávala a tak se roku 1995 Wohnouti dávají znovu dohromady. O rok později hrají svůj první větší koncert, na který se přijde podívat i současný manažer Dan Petřík. Prozatím hraje kapela především punkovou hudbu a vydává své první cd Cundalla. Wohnouti začínají koncertovat s kapelami jako Žlutý pes nebo Lucie a stávají se stále známějšími. Druhé cd Zlý noty na večeři už je ovšem spíše popového rázu a tak dochází k rozdělení fanoušků na dva tábory. Jak kapela říká před Zlými notami a po nich. Hrají pravidelně na mnoha letních festivalech a hráli dokonce několikrát i v Chorvatsku v hudebním kempu.

Wohnout můžete vidět ve složení Matěj Homola, Jiří Zeman, Zdeněk Steiner a Jan Homola.

www.wohnout.cz